• Bal Karnawałowy


          • Dnia 13 lutego na sali gimnastycznej odbył się szkolny bal karnawałowy klas 4-8. W organizację został włączony samorząd szkolny, który zapewnił liczne atrakcje. Była fotobudka do wspólnych zdjęć, kącik walentynkowy, odpoczynkowy oraz muzyczna playlista stworzona specjalnie na ten dzień. Co więcej, każda z klas przygotowała aktywność dla całej reszty. Był taniec z balonem, belgijka czy quiz muzyczny. Zabawa była przednia!

            M.K
            M.J

             

          • "Szare, bure i ponure - wszystkie koty za pan brat". Dzień Kota w Zerówce

          •  

            To niezwykłe święto, które w kalendarzu widnieje 17-tego lutego (sobota), zerówkowicze, z oczywistych względów obchodzili w piątek, 16-tego lutego. Tego dnia, dzieci upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, których nie sposób było nie zauważyć. Celem zajęć było rozwijanie empatii (uwrażliwianie na potrzeby wszystkich zwierząt); wzbogacenie informacji na temat prawidłowej opieki nad tymi wyjątkowo intrygującymi pupilami; wyzwalanie aktywności twórczej: językowej, ruchowej, plastycznej i muzycznej.

            V.J
            M.H.

             

          • Dzień Języka Ojczystego w klasie 4

          •  

            W środę 21 lutego uczniowie klasy 4. włączyli się w obchody Dnia Języka Ojczystego. W trakcie zajęć poznawali tajniki wiedzy o języku polskim. Dowiedzieli się, czym jest język ojczysty, dlaczego ważne jest, aby w poprawny sposób go używać. Poznali sposoby wzbogacania zasobu słownictwa. Chętnie uczestniczyli w przygotowanych zabawach-kalamburach, rebusach, rymowankach. Próbowali recytować znane łamańce językowe. Te zmagania okazały się najtrudniejsze. Dodatkowo na korytarzu szkolnym umieścili własnoręcznie przygotowane gazetki informujące o historii i znaczeniu tego szczególnego dnia wraz z licznymi ciekawostkami.

            J.K

             

          • Poradnik dla rodziców i nauczycieli "Klikam z głową"

          •  

            Z myślą o nauczycielach i rodzicach opracowane zostało nowe wydanie poradnika „Klikam z głową”, który zawiera informacje o zagrożeniach czyhających na użytkowników nowoczesnych technik komunikacyjnych i przedstawia sposoby reagowania na nie. Materiały w nim zawarte są doskonałym punktem wyjścia do dyskusji z dziećmi i młodzieżą oraz wypracowania tzw. dobrych praktyk:

            Poradnik "Klikam z glową"

             

          • Zerówka celebruje Międzynarodowy Dzień Pizzy 09.02.2024r.


          • Zajęcia z okazji Dnia Pizzy były okazją do wprowadzenia dzieci w fascynujący świat gotowania, poznania kulinarnych tradycji i rozwijania ich zdolności manualnych oraz kreatywności. Pizza, będąca jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych dań na świecie, stanowi doskonały temat przewodni do angażujących i edukacyjnych aktywności. Podczas tych zajęć dzieci miały okazję poznać różnorodność smaków. Wcielając się w rolę małych kucharzy, tworzyły własne wersje tego smacznego dania. Poprzez zabawę i twórcze działanie dzieci miały okazję do rozwoju swoich zdolności poznawczych, społecznych, fizycznych. Zajęcia te miały na celu nie tylko zapewnienie dzieciom przyjemnego i edukacyjnego doświadczenia, ale także stworzenie miłych wspomnień, które będą z nimi przez długi czas.

            V.J.
            M.H.

             

          • Międzynarodowy Dzień Pizzy w klasie 4

          •  

            Dnia 9 lutego uczniowie klasy 4. obchodzili święto pizzy. Na samym początku zajęć zapoznali się z pochodzeniem tej pysznej, lubianej potrawy. Dzieci przedstawiły przygotowane wcześniej ciekawostki związane z tym tematem. Napisały również przepis na swoją ulubioną pizzę. Z niecierpliwością odliczały czas do godziny 10:30, kiedy rodzice przywieźli nam różnorodne smaki pizzy. Było smacznie, aromatycznie, apetycznie i wesoło!J

            J.K.

             

          • W teatrze wszystko zdarzyć się może...

          •  

            Dnia 02.02.2024r. uczniowie klasy 4. wybrali się na wycieczkę do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich na spektakl pt. Świat Fantasy, który zorganizował Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Celem naszego wyjazdu było przede wszystkim rozbudzanie zainteresowania kulturą, wyzwolenie pozytywnych uczuć i emocji, kształtowanie wrażliwości, umiejętności odbioru dzieła. Dzieci z niecierpliwością czekały na rozpoczęcie przedstawienia. Nastrój, oprawa muzyczna, stroje i rekwizyty aktorów wywarły ogromne zaciekawienie. Choreografia oraz scenografia również zrobiły niesamowite wrażenie. Gromkie brawa po jego zakończeniu z pewnością świadczyły o tym, że występ bardzo się spodobał i na długo pozostanie w pamięci.

            J.K

          • Uwaga, konkurs plastyczno-matematyczno! Portret słynnego matematyka

          •  

            Pitagoras, twórca twierdzenia o trójkątach prostokątnych, Fibonacci, odkrywca ciągu liczb, który znajdziesz nawet w kalafiorze, Euler, autor stałej matematycznej, a może… zupełnie ktoś inny.

            Stwórz portret słynnego matematyka i sięgnij po nagrody!

            Kogo zapraszamy do udziału?

            Uczniów klas 4–8 szkół podstawowych.

            Co zrobić, żeby wziąć udział?

            Wykonać dowolną techniką portret słynnego matematyka lub innego uczonego, który zajmował się tą dziedziną nauki, i wysłać go pod adresem GWO. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie w regulaminie.

            Jakie przewidzieliśmy nagrody?

            Osobom, które zajmą miejsca 1–3, wręczymy bezprzewodowe słuchawki nauszne JBL Tune 770NC Bluetooth 5.3. Wyróżnimy także 6 innych prac, ich autorzy otrzymają zestawy do rysowania.

            Na prace konkursowe czekamy do 22 marca, a nazwiska laureatów ogłosimy 25 marca.

             

            Więcej informacji:

            https://gwo.pl/portret-slynnego-matematyka/

             

          • Warsztaty psychologiczno-pedagogiczne dla Rodziców

          •  

            Wykłady będą się odbywać w czwartki o godzinie 17.30 w auli Hali Widowiskowo-Sportowej w Kątach Wrocławskich.

             

            Tematyka cyklu wykładów pozwoli m.in. na lepsze zrozumienie dziecka, wzmocnienie relacji, pomoc w nauce i rozwoju młodych ludzi. 

             

            • Zintegrowany mózg – zintegrowane dziecko czyli fazy rozwoju mózgu dziecka i ich wpływ na umiejętności komunikacyjne z  dorosłymi. - 1 lutego 2024 r.
            • Jak uczy się mózg - podstawowe filary skutecznego uczenia się. Co wzmacniać, a czego nie robić? - 29 lutego 2024 r.
            • Sprawdzone sposoby i techniki efektywnej nauki.  Sposób na koncentrację i zapobieganie nadmiernemu stresowi. - 7 marca 2024 r.
            • Skuteczna rozmowa w oparciu o potrzeby i strategie ich zaspokajania. Jak chwalić dzieci, aby budować ich  poczucie wartości, wysoką samoocenę i zachęcać do rozwoju? - 4 kwietnia 2024 r.
            • Jak wspierać mózg nastolatka ? O znaczeniu funkcji wykonawczych w życiu – sprawdzone strategie wsparcia swoich dzieci. - 9 maja 2024 r.
            • Dobrostan Rodzica -  co to znaczy? Jak o niego dbać, aby wspierać siebie i dziecko? - 6 czerwca 2024 r.

             

            Więcej informacji: https://www.katywroclawskie.pl/

             

          • Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

          •  

            27 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W tym roku uczniowie i uczennice z naszej szkoły także zaangażowali się w uczczenie osób zmarłych z naszej najbliższej okolicy poprzez udział w akcji#weremember. Bardzo dziękujemy p. Sebastianowi Kotlarzowi, bo dzięki jego wizycie w naszej szkole poznaliśmy historię Otto Steurera, dawnego mieszkańca Małkowic, który zostal zamordowany przez niemieckich nazistów w 1938 r. . Warto, by młode pokolenie miało świadomość, czym byl holokaust i jak do niego doszło, by móc przeciwstawić się złu i aby nigdy w przyszłości nie doszło do podobnych zbrodni.

            #weremember 

            M. W.

             

          • Zbiórka krwi

          •  

            W poniedziałek 22.01.2024r., w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Kątach Wrocławskich, zaplanowano zbiórkę krwi. Potrzeba 35 zdeklarowanych osób, żeby mogła się odbyć. 

             

          • Wycieczka na lodowisko klasy 6-8

          • 8 stycznia uczniowie klas VI-VIII udali się na wycieczkę do Świdnicy, aby przekonać się, że warto jeździć na łyżwach. Po pierwsze to świetna zabawa i duża dawka śmiechu oraz okazja do przyjemnego spędzenia czasu z przyjaciółmi. Ruch sprawia, że nie czujemy zimna i możemy zadbać o formę zimą, rozwijając niemal wszystkie partie mięśniowe. Jazda na łyżwach dobrze wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie, hartuje, dotlenia i poprawia wytrzymałość. Tego wszystkiego doświadczyli nasi uczniowie, jeżdżąc razem z nauczycielami, doskonaląc różne style jazdy i pomagając sobie nawzajem. Dwie godziny jazdy to naprawdę spory wysiłek, ale większość dzieci wykorzystała Ten czas w 100%.

            A.K.

             

          • Piernikowe szaleństwo w zerówce

          •  

            "W święta każde dziecko wie, jak pierniki robi się. I ja też się na tym znam, palce lizać mówię Wam!"

            Takie stwierdzenie towarzyszyło dzieciom w czasie pieczenia i dekorowania pierniczków. Ich zapach wprowadził w świąteczny nastrój nie tylko dzieci z zerówki.

            V.J.

            M.H.

             

          • Szkolne Jasełka

          •  

            Dziękujemy organizatorom i uczniom za przygotowanie Jasełek oraz gościom za przybycie na to piękne przedstawienie.

             

          • Mikołajki klasowe

          •  

            Dnia 12.12.2023r. uczniowie i uczennice klasy 4. i 5. oraz Zerówkowicze pod opieką wychowawców wybrali się na wycieczkę do Bobolandii we Wrocławiu. Jej głównym celem było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, możliwość wesołego spędzenia czasu, wspólna integracja grupy. Bobolandia to ogromna sala zabaw, wyposażona w różnorodne atrakcje, dostosowane do wieku uczestników. Dzieci przez 2 godziny korzystały ze zjeżdżalni, trampolin, gier, tuneli. W przerwie między głośną zabawą odbył się wspólny posiłek. Szaleństwom nie było końca, jednak i na nas przyszła pora. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

            J.K.