Miło nam poinformować, że szkoła od dnia 20.01.2020r wydaje mLegitymację.

mLegitymacja to uzupełnienie fizycznej (papierowej) legitymacji szkolnej – cyfrowa kopia,  wyświetlana w telefonie komórkowym. Szkoła wydając legitymację szkolną może dodatkowo wydać mLegitymację szkolną, stanowiącą dokument elektroniczny przechowywany i prezentowany przy użyciu oprogramowania przeznaczonego dla urządzeń mobilnych.

mLegitymacja wydawana jest  na wniosek pełnoletniego ucznia lub rodziców ucznia niepełnoletniego.

Aby korzystać z mLegitymacji, uczeń musi pobrać na swój telefon (z systemem Android  w wersji 6.0 lub wyższej) bezpłatną aplikację rządową mObywatel. Następnie uczeń otrzyma kod uwierzytelniający, którym uruchomi aplikację.

mLegitymacja poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych czy autobusowych. Jest podstawą do otrzymania przysługujących zniżek.

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu – jest ona tylko kopią. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniona. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument w przypadku utraty mLegitymacji – z powodu np. uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

Poniższy link prowadzi do portalu BIP, mc.bip.gov.pl – PDF do pobrania „Informacje o publicznej aplikacji mobilnej” gdzie znajdują się wszystkie informacje w ramach usługi mLegitymacja.

Załączniki:

1. Wniosek
        2. Instrukcja obsługi mLegitymacji dla uczniów i studentów
        3. Link do bezpłatnego Kreatora Zdjęć do mLegitymacji

Wniosek mLegitymacja

Instrukcja instalacji mLegitymacji dla uczniow i studentow

Bezpłatny Generator Zdjęć do mLegitymacji