Zapraszam w swoim imieniu oraz w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie

na uroczyste otwarcie

S A L I    G I M N A S T Y C Z N E J.

Uroczystość odbędzie się 9 lutego 2023 r. o godz. 10:00 w sali przy ul. Szkolnej 3 w Małkowicach.

Iwona Iwanków

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Małkowicach

Zaproszenie.pdf

• Mistrzyni Szymborska

Rok 2023 został ogłoszony rokiem Wisławy Szymborskiej. Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie Mistrzyni Szymborska.

Pierwszym zadaniem było wykonanie ściennej gazetki z ciekawostkami dotyczącymi życia naszej noblistki. Dodatkową atrakcją są portrety poetki wykonane przez uczennice: Karolinę i Darię.

Następnie uczniowie i uczennice odśpiewają wersję Sanah "Nic dwa razy się nie zdarza" na uroczystym otwarciu nowej sali gimnastycznej.

Po feriach ruszamy z kolejnymi pomysłami:)

M.W,

• DENTOBUS PRZYJEDZIE DO NAS - 01.02.2023r

Forma DirectMedic sp. z o.o. będzie przeprowadzać stomatologiczne badania profilaktyczne uczniów z naszej szkoły w dniu 01.02.2023r.

Warunkiem dopuszczenie dziecka do badania jest pisemna zgoda rodziców na badanie.

Wypisane przez lekarza karty Pacjentów zostaną przekazane do sekretariatu szkoły.

• Wycieczka na lodowisko w Świdnicy

W zimowy poranek 23 stycznia uczniowie i uczennice kl. 4-8 wybrali się na lodowisko. Była to doskonała okazja nie tylko do nauki i rozwijania swoich umiejętności sportowych, ale także do okazywania empatii, pomocy koleżeńskiej i integracji.

J.S.

• "Sen nocy letniej"

• 19 stycznia uczniowie i uczennice kl. 5, 6 i 7 wybrali się do Teatru Lalek we Wrocławiu na spektakl zatytułowany "Sen nocy letniej". Ta jedna z najpopularniejszych i najzabawniejszych sztuk Williama Shakespeare'a spotkała się z dużym aplauzem widowni i była doskonałym wprowadzeniem do przygody z teatrem.

Sen nocy letniej trailer

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Nasza szkoła zdobyła Dyplom za zorganizowanie obchodów "Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF" w roku szkolnym 2022/2023 oraz za zaangażowanie w działania przybliżające temat praw dziecka społeczności szkolnej.

N.I.- Ł.

J. K.​​​​​​​

dyplom-unicef.pdf

• Spektakle profilaktyczne

9 stycznia w naszej szkole odbyły się dwa spektakle. Dla dzieci z klas 0-3 aktorzy zagrali "Bajki na jednej nodze", a dla uczniów z  4-8 przedstawienie pt. "Wielka ucieczka".

Spektakle miały charakter kabaretowy, profilaktyczny oraz interaktywny.

• TALENCIAKI – koniec akcji :-)

W związku z zakończoną akcją LIDL – TALENCIAKI z radością informujemy, że zebraliśmy 1041 kuponów.

Szkoła zamówiła: automatyczną pompkę do piłek.

Automatyczna pompka do piłek dotarła do szkoły i już niebawem będzie używana,

a w szczególności będzie wykorzystywana podczas zajęć na nowej sali gimnastycznej.

W imieniu całej Społeczności Szkolnej pragniemy podziękować wszystkim sympatykom naszej Szkoły, dzięki

którym udało się uzyskać “talenciakowy” przedmiot.