• UWAGA AKTUALIZACJA !!! OGÓLNOPOLSKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE PANDA

• Zapraszam wszystkich, którzy zgłosili się do konkursów przedmiotowych, do zapoznania z poniższym harmonogramem.

Oto terminarz konkursów:

• Konkurs z języka angielskiego - 13.04.2023 r.
            • Konkurs z języka polskiego - 14.04.2023 r.
            • Konkurs z języka niemieckiego - 17.04.2023 r.
            • Konkurs z matematyki - 18.04.2023 r.
            • Konkurs z biologii - 19.04.2023 r.

Wszystkie konkursy będą odbywać się o godz. 11.15.

M.M.

• Życzenia

• Niech ten czas przyniesie nam wszystkim odpoczynek w gronie najbliższych oraz nadzieję na spokojną przyszłość.

Zdrowych, pogodnych i przepełnionych radością Świąt Wielkanocnych

Dyrekcja wraz z całą społecznością szkolną

• Uczta na Olimpie

• Uczniowie i uczennice kl. 5 brali dziś udział w nietypowej lekcji języka polskiego. Wcielali się w mitologicznych bohaterów, dbając nie tylko o informacje o postaci, ale także odpowiedni strój i charakterystyczny atrybut.

Podczas lekcji wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

• UWAGA

• Sekretariat Szkoły w dniu 07.04.2023r pracować będzie do godz. 13:00.

• Wizyta biskupa

30 marca naszą szkołę odwiedził biskup Maciej Małyga. Po uroczystym przywitaniu gości uczniowie i uczennice naszej szkoły przedstawili spektakl pt. "Pokój", przygotowany pod kierunkiem pani katechetki, w którym  emocjonalnie i symbolicznie ukazali przyczyny niepokoju na świecie.

Ksiądz Biskup w swoich słowach skierowanych do całej naszej szkolnej społeczności pięknie odniósł się do przesłania płynącego z przedstawienia. Wszystkich nas niezależnie od tego kim jesteśmy, gdzie mieszkamy, w jakim języku mówimy łączy serce i obyśmy zawsze w tych sercach mieli pokój.

• ...Chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko...

• Kolejny dzień FESTIWALU WIOSNY upłynął pod znakiem kolorów. Uczniowie i uczennice każdej klasy ubrali się na wybrany kolor. Ponadto każda klasa przygotowała plakat, na którym zapisała nazwę swego koloru w różnych językach, nie tylko w tak oczywistych jak angielski, niemiecki, lecz także ukraińskim i  łacińskim. Kolorowy zawrót głowy zakończył nasz szkolny tydzień przepełniony wiosną.

Bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie, dystans do siebie i poczucie humoru uczniom, uczennicom, nauczycielom i nauczycielkom.

• Kolejna odsłona FESTIWALU WIOSNY

Piżamowy Dzień był okazją do przyjścia do szkoły w ulubionej piżamie. Niektórzy odważyli się wyjść ze strefy komfortu i wziąć aktywny udział w zabawie, niektórzy podeszli do zabawy z dystansem.

I wszystkie te zachowania są ok, ponieważ w szkole uczymy sie nie tylko wiedzy o otaczającym nas świecie, ale także akceptacji, umiejętności decydowania o sobie, samoakceptacji i poczucia dystansu względem siebie i innych.

• FESTIWAL WIOSNY w naszej szkole

•   Z radością oznajmiamy, że w poniedziałek 20 marca rozpoczął się w naszej szkole Festiwal Wiosny.

Dziś obchodziliśmy Dzień Kolorowych Skarpetek, czyli obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Nie tylko załozyliśmy kolorowe skartpetki nie do pary, lecz także zapoznaliśmy się z faktami dotyczącymi tej wady genetycznej. Tym prostym gestem okazaliśmy symboliczne wsparcie osobom dotkniętym tą chorobą.

• Międzynarodowy Dzień Poezji z Szymborską

• 21 marca to "bardzo pojemna data", bo obchodzimy wtedy Światowy Dzień Zespołu Downa, czyli Dzień Kolorowej Skarpetki, jest to też pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Ale świętują wtedy również wielbiciele lirycznych utworów.

W ramach projektu Mistrzyni Szymborska na gazetce poświęconej naszej noblistce można przeczytać utwór nawiązujący do Dnia Poezji, ale z charakterystycznym dla Szymborskiej ironicznym spojrzeniem na rzeczywistość.

Zapraszamy do lektury:)

• "Foreign Front - Darujemy Ciepło Obrońcom Ukrainy"

• 17 marca br., we współpracy z Zespołem Szkolno - Przedszkolnym w Sadkowie, przekazaliśmy w ramach akcji "Foreign Front - Darujemy Ciepło Obrońcom Ukrainy" zgromadzone przez nas świece, znicze, puszki. Z myślą, że powstaną z nich świece okopowe, któe tak bardzo są potrzebne w Ukrainie zmagającej się z przerwami w dostawach prądu i ciepła.

A. S.

• Zerówka poszukuje oznak wiosny

• Zajęcia w terenie zaczęliśmy od przypomnienia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym🤗

Ćwiczenia gimnastyczne w terenie.

Z sukcesem pokonywaliśmy naturalne przeszkody.

Ćwiczenie z liną to dla nas przysłowiowa bułka z masłem:)

Wymagający maraton zaliczony!

V. J.

• PROGRAM STYPENDIALNY HORYZONTY

• Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi programu stypendialnego.

Nasze stypendium oferuje naukę w największych miastach Polski (w tym miasto Wrocław) - stypendium pokrywa przez cały okres nauki w szkole średniej koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia, wycieczek szkolnych oraz biletów komunikacji miejskiej przez cały okres nauki w szkole średniej. Organizujemy i finansujemy wyjazdy na wakacje i ferie, jak również naukę języków obcych i egzaminy na certyfikaty.

Zaproszenie kierujemy do ósmoklasistów kończących w tym roku szkołę podstawową, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w roku 2022 w ich rodzinach nie przekraczał 1700 złotych netto na osobę.

Pierwszy etap rekrutacji trwa do 31 marca 2023 r. W tym czasie kandydat wraz z rodzicem/ opiekunem prawnym musi wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.efc.edu.pl.

Wyciag_z_regulaminu_Programu_Stypendialnego_HORYZONTY_2023.pdf

Informacja_dla_nauczycieli.pdf

List_do_ucznia.pdf

Informacja_prasowa

• Kątem oka :)

Miło nam poinformować, że w związku z otwarciem nowej sali gimnastycznej, w lokalnej, kąckiej gazecie pojawił się artykuł o naszej szkole.