• „Niech żyją wakacje, niech żyje pole i las, i niebo, i słońce, wolny, swobodny czas”

23 czerwca 2023 r. z tą piosenką na ustach pożegnaliśmy się z uczniami i uczennicami.

Jeszcze raz życzymy bezpiecznych i radosnych wakacji. Oby był to czas odpoczynku, relaksu oraz dobrej zabawy.

Do zobaczenia we wrześniu:)

Nauczyciele i nauczycielki

Szkoły Podstawowej w Małkowicach

z panią Dyrektor na czele

Na uroczystym apelu był także Pan Burmistrz Julian Żygadło.

Klasa I podczas pięknego tańca z szarfami i  energetycznego występu z kapeluszami.

Klasa IV podczas prezentowania scenki humorystycznej o bezpiecznych wakacjach.

Klasa 2 podczas swojego aktorskiego występu.

Oddział przygotowawczy, klasa 2 i 3 podczas występu wokalnego.

Symboliczne przekazanie klucza do Szkoły przez Maksa z kl. 8 dla Darii z kl. 7.

Najlepsi uczniowie nagrodzeni stypendiami naukowymi.

• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023 odbędzie się w dniu 23 czerwca 2023 r. według harmonogramu:

Msza Św. w Kościele Parafialnym w Małkowicach o godz. 8.15.

Uroczystość zakończenia roku o godz. 9:00 na sali gimnastycznej.

Na uroczystości zaszczyci nas swoją obecnością Pan Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie Julian Żygadło.

Następnie świadectwa zostaną rozdane uczniom w klasach.

Autobus powrotny przewidywany jest na godz. 10:30.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE

• FINAŁ GMINNEGO KONKURSU TRANSLATORSKIEGO

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki Gminnego Konkursu Translatorskiego organizowanego w ramach projektu "Mistrzyni Szymborska" realizowanego w Szkole Podstawowej w Małkowicach:

Miejsca 1-sze klasy 7-8:

Dawid Kokolski (Maska) SP w Gniechowicach, klasa 8b

Alina Fediuk (Alina F) SP nr 2 Kąty Wr., klasa 7

Antonina Stolarczyk (Lapis) SP w Smolcu klasa 8 D

Miejsca 1-sze klasy 4-6:

Aleksander Wysocki (Jan Wyso) SP w Smolcu klasa 6 A

Malwina Masiuk-Polonis (aniwlam) SP w Małkowicach klasa 4

Zuzanna Szachniewicz (Lalka) SP w Małkowicach klasa 5

Miejsca 2-gie klasy 7-8:

Amelia Nowakowska (Red Sparrow) w Smolcu klasa 8E

Hanna Krauze (Marley)- SP w Smolcu klasa 8 F

Xinqing Xu (_wxkaPIZZA) SP w Smolcu klasa 7C

Dominik Szeląg (DomSza) SP w Małkowicach klasa 7

Miejsca 2-gie klasy 4-6:

Szczepańczyk Nikodem SP w Małkowicach klasa 5

Kinga Smoter (Krokus) SP w Małkowicach klasa 4

Dawid Smoter (world) SP w Małkowicach klasa 5

Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom bardzo serdecznie gratulujemy i  dziękujemy za udział oraz zmierzenie się z trudną sztuką tłumaczenia tekstów. Mamy nadzieję, że obcowanie z poezją Wisławy Szymborskiej przyniosło Wam wiele przyjemności, a także  satysfakcji. Bo jak pisała sama noblistka w utworze pt. "Niektórzy lubią poezję":

Nie­któ­rzy-

czy­li nie wszy­scy.

Na­wet nie więk­szość wszyst­kich ale mniej­szość.

Nie li­cząc szkół, gdzie się musi,

i sa­mych po­etów,

bę­dzie tych osób chy­ba dwie na ty­siąc.

Jeszcze raz gratulujemy wygranej i znalezienia się wśród nie tak licznej grupy lubiących poezję :)

Dziękujemy także szkolnym koordynatorom za pomoc podczas przebiegu konkursu.

Komisja konkursowa w składzie:

Maciej Musiał SP Małkowice

Anna Rudkowska - Pliszczak SP Sadków

Monika Wiejacka SP Małkowice

• "Czytanie na polanie"

W środę, 7 czerwca uczniowie i uczennice naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Czytanie na polanie". Inicjatywa jest realizowana w ramach kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom".

Jej głównym celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja społeczeństwa lokalnego oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

#czytanienapolanie

• Bohaterowie naszych lektur

• W ramach przygotowań do Egzaminu Ósmoklasisty uczniowie i uczennice najstarszej klasy wcielali się w postacie z lektur obowiązkowych.

Oprócz prezentacji na temat swojej postaci, streszczenia lektury zadbali także o odpowiednią charakteryzację i rekwizyty.

• UWAGA

Przypominamy,  że 09.06.2023 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Szkoła jest w tym dniu zamknięta.

• Sportowy Dzień Dziecka

W tym roku Dzień Dziecka w naszej szkole odbył się na sportowo i miał charakter Ligi Klas. Uczniowie i uczennice rywalizowali na sali sportowej, gdzie odbył się turniej piłki nożnej halowej i na boisku sportowym, na którym uczestniczyli w konkurencjach zlokalizowanych na stacjach zadaniowych. Młodsze dzieci mogły do woli korzystać z dmuchańców i  brać udział w zabawach na świeżym powietrzu.

Był to piękny dzień pełen zabawy, zdrowej rywalizacji i radości.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani sołtys p. Kamili Misiunie - Matkowskiej i Radzie Sołeckiej z Małkowic za lody oraz słodki poczęstunek.

E.K.

• WYNIKI OGÓLNOPOLSKICH KONKURSÓW PANDA

Z radością informujemy, że otrzymaliśmy wyniki konkursów przedmiotowych "Panda".

W konkursie z języka angielskiego Filip Janczak z kl. 4 zdobył dyplom laureata i nagrodę książkową, Iga Stempkowska z kl.4 oraz Aleksandra Słońska z kl. 8 otrzymały dyplomy wyróżnienia.

W konkursie z języka niemieckiego Jakub Górski z kl. 5 otrzymał dyplom wyróżnienia.

Pozostali uczestnicy i uczestniczki otrzymali dyplomy uznania.

Laureatom bardzo serdecznie gratulujemy wyników, a wszystkim dziękujemy za udział i trud włożony w przygotowanie do konkursów.

M.M.