• Warsztaty psychologiczno-pedagogiczne dla Rodziców

Wykłady będą się odbywać w czwartki o godzinie 17.30 w auli Hali Widowiskowo-Sportowej w Kątach Wrocławskich.

Tematyka cyklu wykładów pozwoli m.in. na lepsze zrozumienie dziecka, wzmocnienie relacji, pomoc w nauce i rozwoju młodych ludzi.

• Zintegrowany mózg – zintegrowane dziecko czyli fazy rozwoju mózgu dziecka i ich wpływ na umiejętności komunikacyjne z  dorosłymi. - 1 lutego 2024 r.
            • Jak uczy się mózg - podstawowe filary skutecznego uczenia się. Co wzmacniać, a czego nie robić? - 29 lutego 2024 r.
            • Sprawdzone sposoby i techniki efektywnej nauki.  Sposób na koncentrację i zapobieganie nadmiernemu stresowi. - 7 marca 2024 r.
            • Skuteczna rozmowa w oparciu o potrzeby i strategie ich zaspokajania. Jak chwalić dzieci, aby budować ich  poczucie wartości, wysoką samoocenę i zachęcać do rozwoju? - 4 kwietnia 2024 r.
            • Jak wspierać mózg nastolatka ? O znaczeniu funkcji wykonawczych w życiu – sprawdzone strategie wsparcia swoich dzieci. - 9 maja 2024 r.
            • Dobrostan Rodzica -  co to znaczy? Jak o niego dbać, aby wspierać siebie i dziecko? - 6 czerwca 2024 r.

Więcej informacji: https://www.katywroclawskie.pl/

• Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

27 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W tym roku uczniowie i uczennice z naszej szkoły także zaangażowali się w uczczenie osób zmarłych z naszej najbliższej okolicy poprzez udział w akcji#weremember. Bardzo dziękujemy p. Sebastianowi Kotlarzowi, bo dzięki jego wizycie w naszej szkole poznaliśmy historię Otto Steurera, dawnego mieszkańca Małkowic, który zostal zamordowany przez niemieckich nazistów w 1938 r. . Warto, by młode pokolenie miało świadomość, czym byl holokaust i jak do niego doszło, by móc przeciwstawić się złu i aby nigdy w przyszłości nie doszło do podobnych zbrodni.

#weremember

• Zbiórka krwi

W poniedziałek 22.01.2024r., w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Kątach Wrocławskich, zaplanowano zbiórkę krwi. Potrzeba 35 zdeklarowanych osób, żeby mogła się odbyć.

• Wycieczka na lodowisko klasy 6-8

• 8 stycznia uczniowie klas VI-VIII udali się na wycieczkę do Świdnicy, aby przekonać się, że warto jeździć na łyżwach. Po pierwsze to świetna zabawa i duża dawka śmiechu oraz okazja do przyjemnego spędzenia czasu z przyjaciółmi. Ruch sprawia, że nie czujemy zimna i możemy zadbać o formę zimą, rozwijając niemal wszystkie partie mięśniowe. Jazda na łyżwach dobrze wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie, hartuje, dotlenia i poprawia wytrzymałość. Tego wszystkiego doświadczyli nasi uczniowie, jeżdżąc razem z nauczycielami, doskonaląc różne style jazdy i pomagając sobie nawzajem. Dwie godziny jazdy to naprawdę spory wysiłek, ale większość dzieci wykorzystała Ten czas w 100%.