• UWAGA!

Wkrótce szkolenie online dotyczące CYBERPRZEMOCY.

Szczegóły znajdą Państwo w wiadomościach, w dzienniku elektronicznym Librus.

• Wizyta policjantów z psem

• 23 listopada w ramach działań profilaktycznych i prewencyjnych odwiedzili nas policjanci z psem służbowym, który specjalizuje się w wykrywaniu narkotyków i substancji psychoaktywnych.

Dowiedzieliśmy się dużo o pracy takiego psa, a także o szkodliwości dopalaczy i narkotyków oraz o konsekwencjach grożących za ich posiadanie. Mogliśmy też zobaczyć pracę psa i dowiedzieć się o jego szkoleniu przygotowującym do pracy w policji.

• Łacina w murach naszej szkoły ;)

• Tego jeszcze u nas nie było:) Język łaciński śmiało wkroczył w mury naszej szkoły i rozgościł się na ścianach korytarzy oraz w naszych głowach. A wszystko to za sprawą kolorowych liści przygotowanych przez uczniów i uczennice z okazji Dnia Życzliwości. W tym roku miłe i sympatyczne zwroty należało napisać nie tylko po polsku, ale także w języku łacińskim w ramach sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy.

21 listopada to jeden z piękniejszych dni w roku. Dlaczego?

Ponieważ to Dzień Życzliwości. Mili, uśmiechnięci, sympatyczni i grzeczni powinniśmy być na co dzień. Ale często o tym zapominamy. Dlatego dziś w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy to święto, ubierając się na żółto i tworząc łańcuch życzliwości na szkolnym korytarzu. Dodatkowo młodsi uczniowie wykonali emotikonki z wesołymi minkami, a starsi  kolorowe liście z życzliwymi zwrotami po polsku i po łacinie.

Życzymy wszystkim, aby ta atmosfera wzajemnej życzliwości towarzyszyła Wam każdego dnia.

• Szkoła do Hymnu 2022

• Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 20,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!

W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom.

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkola-do-hymnu-w-michalickim-zespole-szkol-ponadpodstawowych

Biuro Ministra Ministerstwo Edukacji i Nauki

szkoladohymnudyplom2022.pdf

• "Balladyna"

15 listopada uczniowie i uczennice kl. 7 oraz 8 wybrali się na spektakl pt. "Balladyna". Przedstawienie było wystawiane w Sali koncertowej Radia Wrocław.

• Warsztaty z robotyki

• W dniu 10.11.22 r. odbyły się warsztaty w ramach projektu  Laboratoria przyszłości.        W zajęciach zatytułowanych " Mój przyjaciel robot" wzięli udział uczniowie i uczennice       z klas 0 - 4.

14 listopada 2022

Uczniowie klasy IV układają klocki LEGO Technic, które dzięki zaawansowanym technologiom, pozwalają na planowanie i tworzenie niezwykle realistycznych konstrukcji.  Dodatkowo, dzieci doskonalą umiejętność czytania i wykorzystywania instrukcji.

A.S.

• Laboratoria przyszłości na godzinie wychowawczej

• Uczniowie i uczennice klasy 6 od kilku tygodni w ramach projektu "Podróże z klasą" zwiedzają różne zakątki naszego świata. W kilkuosobowych grupach przygotowują prezentację o danym kraju, dzieląc się wiedzą i ciekawostkami. Dodatkową atrakcją są kojarzone z danym państwem stroje, rekwizyty, muzyka i poczęstunek.

Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach projektu: Laboratoria przyszłości klasa mogła też na zdjęciach przenieść się do wybranego przez nich kraju. Uczniowie wiedzą już, że green screen, czyli zielony ekran, może zastąpić każde tło i używany jest bardzo często w programach telewizyjnych, np. przy prognozie pogody.

• Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole

• Dziś uroczyście uczciliśmy 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Cała społeczność szkolna wysłuchała patriotycznej audycji słowno - muzycznej przygotowanej przez Samorząd Szkolny, przypominając sobie okoliczności odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli.

• INFORMACJA

• Informujemy, że dnia 10.11. 2022 r. sekretariat szkolny będzie czynny w godzinach 7.00 - 14.00.

• Niepodległa do hymnu

Z radością informujemy, że zostaliśmy oficjalnie przyjęci do grona uczestników ogólnopolskiej akcji Niepodległa do hymnu! Zapraszamy wszystkich do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego 11.11.2022 r. o godz. 12:00 na grodzisku za Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich, ul. Zwycięstwa 23.

Informacja przekazana przez pracowników GOKiS w Kątach Wrocławskich