W dniu 11.12.2019r. o godz.17.00 w Szkole Podstawowej w Małkowicach odbędą się zebrania dla Rodziców. Proszę o niezawodne przybycie.
Dyrektor Szkoły
Mirosława Hipszer
W dniu 11.12.2019r. o godz.17.00 w Szkole Podstawowej w Małkowicach odbędą się zebrania dla Rodziców. Proszę o niezawodne przybycie.
Dyrektor Szkoły
Mirosława Hipszer
5. grudnia IV klasa pojechała na Mikołajkową wycieczkę do kina Helios w Bielanach Wrocławskich na film pt. "Kraina Lodu 2". Wyjazd był nietypowy, ponieważ pojechaliśmy razem z koleżankami i kolegami z klasy IV ze szkoły w Sadkowie. Uczniowie mieli okazję poznać się już w zeszłym roku, ponieważ razem uczęszczali na zajęcia na basenie. Była więc to okazja do odświeżenia wcześniej zawartych znajomości i do wzmocnienia współpracy między naszymi szkołami. Wycieczkę zakończyliśmy wizytą w sklepie i wspólnymi zakupami świątecznymi. Kupiliśmy choinkę w doniczce do naszej sali oraz bombki. Była to wyjątkowo udana wycieczka.
A.K.
28.11.2019 r. o godz 17.00 dzieci z oddziału przedszkolnego spotkały się w szkole, aby zaprezentować swoim rodzicom umiejętności związane z nauką czytania. Rodzice mieli okazję zapoznać się z metodą wprowadzania liter, poziomem umiejętności czytelniczych oraz funkcjonowaniem swojego dziecka w grupie. Zostali również poinformowani o wnioskach do dalszej pracy. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjemnej atmosferze, nie zabrakło dobrego humoru i spontaniczności ze strony wszystkich uczestników.
V.J.
04.12. 2019 r. dzieci z klas 0-III uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z Panią Izą, która tym razem przywiozła pigmejskiego jeża o imieniu Jurek.
Pani Iza przypomniała najważniejsze informacje o tych wiecznie nienasyconych owadożercach, które można spotkać np. w przydomowym ogródku. Dzieci dowiedziały się o trybie życia jeży, kiedy, jak i po co im pomagać, czy można je adoptować. Usłyszały o tym, że jeże to nie tylko niezwykle urocze stworzenia, ale również bardzo pożyteczne. W znacznym stopniu przyczyniają się do regulowania populacji wielu szkodników.
Jeżyk Jurek należy do grupy jeży afrykańskich, które są mniejsze i można je oswoić. Jerzy to wyjątkowo oryginalny, ciekawy i przyjacielski pupil. Bywa jednak „trudnym kompanem”, bardzo charakternym, obrażalskim i wybrednym. Dzieciom pokazał się z tej lepszej strony , były nim zauroczone.
V. J.
W zeszłym tygodniu uczniowie klasy 7 i 8 wzięli udział w polonistycznym pojedynku. Głównym jego celem było utrwalenie wiadomości i powtórzenie ich przed próbnymi egzaminami ósmoklasisty. Rywalizacja była zacięta, a pytania zmuszały do współpracy i intensywnego myślenia całe grupy. Ostatecznie pogubiliśmy się w punktacji, bo ważniejsza okazała się wspólna zabawa.
M.W.
Uczennice naszej szkoły: Amelia Saracyn, Nikola Gregorczuk oraz Amelia Jurkiewicz zdobyły wyróżnienie w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Stanisławie Moniuszce.
Serdecznie Gratulujemy!
N.I-Ł.
21.11.2019 uczniowie z klas IV i V uczestniczyli w autokarowej wycieczce do Wrocławia, do Polskiego Radia, na widowisko multimedialne "Kino gatunków". Podczas teatralno-filmowego widowiska na Sali Koncertowej Polskiego Radia aktorzy zabrali uczniów w podróż po świecie kina i opowiedzieli o gatunkach kinematograficznych. Spotkanie zakończone było projekcją filmu pt. "Biegnij Amelio".
A.K.
20.11.2019 r. odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs języka angielskiego dla szkół "Forget-me-not". Wzięło w nim udział 14 uczniów.
Dla uczniów biorących udział w konkursie przewidziano następujące rodzaje dyplomów:
DYPLOM UZNANIA za uzyskanie 50% – 85% punktów możliwych
DYPLOM Z WYRÓŻNIENIEM za 86% – 99%
DYPLOM LAUREATA za 100%.
Każdy uczeń, który uzyska wynik poniżej 50% otrzyma DYPLOM UCZESTNIKA.
Ponadto uczniowie z tytułem laureata dostaną nagrody książkowe.
Wyniki zostaną przekazane najpóźniej do 9. 01. 2020 r.
A.K.
Uczniowie klasy III uczestniczyli w lekcji kleksografii. Dzięki takiej lekcji wiedzą, że lektury to nie tylko żmudny obowiązek, ale i źródło dobrej zabawy, która warto pokazać innym.
D.Z.
21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości. To święto pozytywnych emocji, dobrych uczynków. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią za pośrednictwem sms –ów, wysłały pozytywną energię do wszystkich pracowników szkoły, całej społeczności uczniowskiej oraz swoich rodziców.
Na pozytywną reakcję nie czekały długo…..
Dziękujemy za wspólną zabawę.
V.J.
Dnia 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości, czyli dzień pozytywnych emocji i dobrych uczynków. Uczniowie mieli możliwość wrzucania życzliwych słów, miłych rysunków dla kolegów i koleżanek do skrzynki na korespondencję. Liściki zostały rozdane przez Samorząd Uczniowski. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Życzliwie, razem, blisko!”. Zwracało ono uwagę na to, że: siła tkwi w grupie, a razem znaczy więcej, sensowniej, bezpieczniej, a bycie życzliwym to bycie uważnym, wrażliwymi otwartym na drugiego człowieka. To nieegoistyczna filozofia życia oparta na pozytywnych wartościach, wzajemnym zaufaniu i przekonaniu, że jesteśmy częścią większej całości, o którą warto dbać.
A.C, N.I-Ł.
20.11. 2019r. dzieci z klas O – III uczestniczyły w autokarowej wycieczce do Wrocławia, do Polskiego Radia, na widowisko teatralno-filmowe pt. „ Tańce- połamańce czyli teatralnie i filmowo o sztuce tańca”. Dzieci w zabawny i bardzo obrazowy sposób zdobyły dużą dawkę wiedzy o tańcu. Spektakl przeplatany był projekcją fragmentów filmowych, które dopełnione były żywym obrazem. Uczniowie dowiedzieli się, że taniec jest nierozerwalny z naszą kulturą oraz wspaniałą formą komunikacji międzyludzkich, prezentacją
swoich uczuć. Spotkanie zakończone było projekcją filmu pt. „ Sarilia”.
V.J.
We wtorek, 19-tego listopada dzieci z klas I-III gościły niezwykłego zwierzaka- jaszczurkę z rodziny agamowatych, w języku polskim określaną nazwą agama brodata. Pani Iza w sposób niezwykły przekazała swoją wiedzę o agamie. Migotek, bo tak na imię miała jaszczurka, oczarował dzieci niezwykłą siłą spokoju j wytrwałością.
Już z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie z jeżem Jurkiem.
V.J.
14.11.2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią wybrały się na pieszą wycieczkę do pracowni małkowickiego artysty-plastyka - Pana Janusza Łozowskiego. Celem spotkania było poznanie warsztatu pracy malarza, zapoznanie z różnorodnością materiałów i technik plastycznych, pozytywne oddziaływanie na sferę uczuciowo- intelektualną dzieci, kształtowanie i rozwijanie umiejętności używania narzędzi plastycznych. Pan Łozowski w bardzo przystępny sposób opowiedział dzieciom o swojej pracy, o pracach jego autorstwa, o tym w jaki sposób pozyskuje różnorakie materiały, z których „ czaruje” piękne prace. Dzieci dowiedziały się również o sposobach sprzedaży tych prac.
W podziękowaniu za miłe spotkanie zerówkowicze wręczyły Panu Januszowi własnoręcznie wykonaną pracę o tematyce jesiennej, a w zamian otrzymały akwarelę, która zdobić będzie salę oddziału przedszkolnego.
V.J.
Po raz 20 rozpoczynamy akcję „Góra grosza”. Potrzebujemy Waszej pomocy, by pomagać dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami. Celem akcji jest zebranie funduszy na tworzenie programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domów rodzinnych oraz tworzenia takich miejsc, które będą zbliżone do domów rodzinnych oraz pozwolą im bezpiecznie dorastać. Zbierane pieniądze pozwalają na prowadzenie małych domów i mieszkań dla dorastających wychowanków oraz na bezpieczny rozwój i planowanie przez nich przyszłości. Wasze grosze wesprą talenty i zainteresowania podopiecznych z całej Polski, a także umożliwią prowadzenie trzech Specjalistycznych Ośrodków – „Port” gdzie dziecko i jego rodzina mogą otrzymać pomoc.
Każda klasie otrzyma słoik na grosze. Można do niego wrzucać nie tylko grosze ale także monety o wyższych nominałach. Zachęcamy do wsparcia akcji. Na klasę, która zbierze najwięcej pieniędzy (w przeliczeniu na jednego ucznia) czeka nagroda. Pamiętajcie jednak, że najważniejsze jest niesienie pomocy innym i wrażliwość na cierpienie drugiego człowieka, by podczas rywalizacji nie zatracić głównego przesłania idei wolontariatu, czyli bezinteresownej pomocy.
Pieniądze zbieramy do 19 grudnia.
Więcej informacji o akcji na stronie: http://towarzystwonaszdom.pl/
A.C.
Ósmego listopada 2019 r. po raz dwudziesty pierwszy spotkaliśmy, aby w towarzystwie lirycznych utworów i przy akompaniamencie poezji śpiewanej świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości. Przegląd ma bogatą historię i od lat organizowany jest przez naszą szkołę. W tym roku, jak i poprzednim, skorzystaliśmy z gościnności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wr. i tam odbyły się występy reprezentacji ze szkół.
Po uroczystym powitaniu w podniosły nastrój wprowadzili nas uczniowie z zaprzyjaźnionego z nami Niepublicznego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaszkotlu, którzy zachęcili nas do wspólnego śpiewu patriotycznych pieśni.
Następnie wystąpili przedstawiciele ze szkoły w Gniechowicach i obu szkół z Kątów Wrocławskich. Występy organizatorów zamykały prezentacje recytatorsko – wokalne. Mogliśmy wysłuchać odważnych uczniów: Izabeli Sobolewskiej, Krzysztofa Jaroszyńskiego, Feliksa Tyczyno i Hanny Pakuły, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę. Na dużą pochwałę zasługują też konferansjerzy: Martyna Sobolewska i Wojciech Walus.
Wszystkie występy dostarczyły wielu wzruszeń, wyciszyły i skłoniły do refleksji nad naszą historią. Spotkanie było także okazją do integracji i rozmów podczas słodkiego poczęstunku. Tradycyjnie uczestnicy zostali obdarowani dyplomami i książkami, a przygotowujący ich nauczyciele otrzymali podziękowania.
O godz. 11.11 włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji #szkoła do hymnu i wszyscy odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego. Tak XXI Przegląd przeszedł do historii…
M.W.
Dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom szkoły za pomoc w organizacji uroczystości.
W tym roku uczniowie 1-2 klas znowu mieli przyjemność wziąć udział w II już edycji konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania oraz rozwijanie elementów edukacji ekologicznej. Konkurs plastyczny polegał na stworzeniu przez uczniów dekoracji nawiązujących do Gangu Słodziaków i wykonanych z materiałów użytych wtórnie (w ramach recyklingu). Spośród 18 prac Eko-Słodziaków trudno było wybrać najlepszą, najbardziej Eko....ponieważ każda z nich miała w sobie to coś...Tak więc każdy uczestnik konkursu został nagrodzony podczas rozstrzygnięcia konkursu, które odbyło się we wtorek 5.11.2019r.
O.D.
W dniu 13.11.2019r. w godzinach 16.00 - 18.00 zapraszam wszystkich Rodziców na konsultacje.
M.Hipszer - Dyrektor Szkoły
W dniach od 22 do 30 października 2019 roku odbyła się w naszej szkole zbiórka zniczy na cmentarze położone na Kresach. Dolnośląscy uczniowie w ramach akcji „MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA” od 10 lat porządkują nekropolie na Wschodzie, a w październiku zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Wrocław zawożą je na polskie cmentarze na Ukrainie i Wileńszczyźnie. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę. W szkole zebrano 84 znicze. Zebrane znicze zapłoną na wielkich, narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie oraz Łyczakowie i Cmentarzu Janowskim we Lwowie, a także na polskich cmentarzach na Ukrainie, które tego lata remontowane były przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska.
Na zdjęciach poniżej znicze zebrane w szkole, magazyn organizatorów akcji i samochód spakowany do odjazdu.
A.C.
"W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza jest obszerną i niełatwą lekturą. Ale jak przyznali piątoklasiści szybko udało im się 'wciągnąć' w przygody Stasia i Nel. Swoją wiedzą wykazali się podczas przygotowywania prac związanych z podróżą głównych bohaterów. To zadanie było też okazją do poćwiczenia umiejętności pracy w grupie.
M.W.
Powered by aSc EduPage