• Wycieczka klasy 6 na plener plastyczny do Wrocławia

W czasie tej krótkiej wyprawy do Wrocławia uczyliśmy się podróżować pociągiem, czytać rozkład jazdy oraz poruszać po dworcu. Pieszo dotarliśmy z Dworca Głównego, obok Opery przez przejście Świdnickie na Rynek, plac Uniwersytecki, a następnie na Ostrów Tumski i wyspę Słodową. Po drodze były zagadki i krótkie opowieści o miejscach, które mijaliśmy. Potem był czas na plener i wykonywanie prac plastycznych. Na koniec zjedliśmy najlepsze lody we Wrocławiu na placu Bema i wróciliśmy pieszo przez plac Dominikański na Dworzec Główny. Przy okazji Uczniowie uczyli się bezpiecznie poruszać po centrum Wrocławia - wspólnie z Panią Asią przypominałyśmy Uczniom podstawowe zasady ruchu drogowego. Bardzo dobrze będziemy wspominać to wydarzenie.

A.K

• Informacja dla Rodziców

Informuję, że w dniach 24, 25, 26 maja 2022r. w Szkole Podstawowej w Małkowicach będzie odbywać się egzamin ósmoklasisty, w związku z tym 24, 25, 26 maja 2022r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla klas I-VII oraz dla uczniów z Ukrainy z oddziału przygotowawczego. W tych dniach uczniowie nie przychodzą do szkoły.

Zajęcia w oddziale przedszkolnym odbywają się bez zmian, zgodnie z planem.

Iwona Iwanków

• Zebranie z Rodzicami - informacja

Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolnym zebranie z Rodzicami, które odbędzie się 25 maja (środa) o godzinie 17:00.Po zebraniu od 17:00 do 18:30 będzie możliwość skorzystania z konsultacji z nauczycielami.

• Wizyta w Regionalnej Izbie Pamięci

Uczniowie i uczennice kl. 5 odwiedzili Regionalną Izbę Pamięci w Kątach Wrocławskich. Podczas zwiedzania dowiedzieli się, skąd pochodzi nazwa Kąty, mogli sprawdzić, jak wyglądała praca szewca, stolarza, aptekarza czy fotografa w dawnych czasach. Największe zainteresowanie wzbudziło jednak pomieszczenie odzwierciedlające dawną izbę mieszkalną z meblami, sprzętami kuchennymi i różnymi drobiazgami. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie czasowej wystawy dotyczącej Biblii.

• XXII Gminny Przegląd Literatury Patriotycznej i Religijnej

Po dwóch latach przerwy spowodowanych  pandemią powróciliśmy do naszej szkolnej tradycji organizacji Przeglądu Literatury. W tym roku spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich, dzięki gościnności Pana dyrektora GokiSu Pawła Wybierały. Występy rozpoczęły gościnnie przedszkolaki z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Smolcu, następnie swoje umiejętności recytatorskie i wokalne zaprezentowali uczniowie oraz uczennice ze szkół z Sadkowa, Smolca, Gniechowic, Kątow Wrocławskich, Małkowic, a także zaprzyjaźnieni z nami wychowankowie Niepublicznego Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Jaszkotlu. Naszą społeczność reprezentowały uczennice kl. 7 Nikola Gregorczuk oraz  przybyła  z Ukrainy Adelina Adomska. Jak podsumowała pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Małkowicach wszystkie występy poruszyły słuchaczy, wzruszyły aktualnością przekazu, a także wprowadziły w majówkowy nastrój.

Tradycją Przeglądu są pamiątkowe nagrody, dyplomy dla uczestników i podziękowania dla nauczycieli przygotowujących młodych wykonawców, których wręczenie zakończyło występy.

Warto wspomnieć, że w tym roku dekoracje zostały przygotowane przez uczniów i uczennice naszej szkoły. A konferansjerami byli ósmoklasiści Hania Ciesielska i Feliks Tyczyno.

Mamy nadzieję, że spotkanie z poezją, literaturą oraz muzyką było dla wszystkich miłym oderwaniem od trudnej codzienności.

• Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w piłce nożnej

W piątek, 6 maja 2022 roku, nasza szkolna reprezentacja chłopców rywalizowała w Gminnych Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w piłce nożnej. Zawody odbyły się na pięknym stadionie OSiR-u w Kątach Wrocławskich. Obecne były dwie drużyny ze Smolca i trzy z  Kątów Wrocławskich, a naszą Szkołę godnie reprezentowali: Michał (kapitan) kl.8,  Ernest kl.8, Vasyl kl.8, Maciek kl.7, Daniel kl.7, Bartek kl.6, Filip W. kl.5, Kuba K.kl.5, Filip P.kl 5, Kuba P. Kl.4 i Oliwier kl.4.

Nasza Reprezentacja zajęła II miejsce w kategorii Gminne Igrzyska Młodzieży.

Dzięki takim zawodom zdobywamy ważne doświadczenie i ogranie, które już niedługo będzie owocowało w wyniki sportowe.

Serdecznie gratulujemy pierwszemu zespołowi z Kątów Wrocławskich zajęcia I miejsca. Drużyna ta będzie reprezentować naszą Gminę podczas w zawodów powiatowych.

E.K.